Анотація до методики "Профкар’єра-UA"

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Батарея тестів "Профкар’єра-UA" - тестова система, яка дозволяє проводити профорієнтаційні та профконсалтингові заходи для студентів, випускників вишів і дорослих людей, зацікавлених у самопізнанні з метою професійного та кар’єрного самовизначення. Дана методика особливо ефективна у випадках визначення подальшого професійного шляху розвитку людини, побудови плану кар’єрного розвитку, знаходження оптимальних для працівників позицій і посад.  Методика "Профкар’єра-UA" апробована та  стандартизована для роботи на території України у двох версіях –  українською та російською мовами.

СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Тест може використовуватися для профорієнтаційних і профконсалтингових заходів. Основне спрямування тесту - консультація людини з метою знаходження її місця на ринку праці (відповідна сфера діяльності, шукані позиції/посади, бажані для роботи компанії та організації, типи кар’єри). Основна цільова аудиторія застосування методики - студенти та випускники вишів, молоді спеціалісти й дорослі люди, зацікавлені в подальшому професійному та кар’єрному розвитку.

СТРУКТУРА МЕТОДИКИ

"Профкар’єра-UA" складається з 5 тестових блоків: "Життєві установки", "Інтереси", "Здібності", "Мотивація", "Особистість". Час проходження тесту в середньому складає  90 хвилин.

Опис блоків комплексу "Профкар’єра-UA":

  • Блок "Життєві установки": визначення основних цінностей людини, її підходів до вирішення життєвих задач; визначення здібностей та уміння людини самостійно знаходити смисл та інтерес для себе в житті, зокрема у професійному.
  • Блок "Інтереси": визначення основних професійних інтересів людини (того, чим їй хочеться займатися в професійній діяльності, який робочий функціонал їй ближчий).
  • Блок "Здібності": визначення структури інтелектуальних  здібностей і можливостей людини, їх застосування до тих чи інших видів і сфер діяльності.
  • Блок "Мотивація": визначення основних професійно важливих мотивів і потреб, якими керується людина в роботі.
  • Блок "Особистість": виявлення особистісних якостей і професійних схильностей людини.


Усі блоки, крім "Здібностей", подаються без обмеження в часі. На виконання блоку "Здібності" дається жорстко обмежений час (кожне завдання та кожен блок інтелектуального тесту має своє обмеження по часу, час виконання всього тесту обмежено максимум 40 хвилинами).

НАДАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Кожна шкала тесту має п’ять діагностичних зон, яким відповідають п’ять рівнів інтерпретації результатів, що вирізняються ступенем прояву фактора.

Тестові бали подаються в стенах - нормалізованих стандартних балах (на одномірній шкалі ранжування від 1 до 10).

  • Середні значення (від 4.5 до 6.5 стенів) трактуються як умовна норма прояву фактора. У дане поле, як правило, потрапляє близько 40% від загальної кількості респондентів.
  • Граничні значення (низькі та високі) вказують на прояв чи надмірний прояв рис, властивих відповідному полюсу.
  • У поле прояву низьких (від 2.5 до 4.4 стенів) і високих (від 6.6 до 8.5 стенів) значень потрапляє приблизно по 24% респондентів.
  • У поле надмірного прояву низьких (від 1 до 2.4 стенiв) і високих (від 8.6 до 10 стенiв) значень потрапляє приблизно по 6% респондентів.

Залежно від набраного балу на екран виводиться та чи інша інтерпретація.

Результати тесту можуть подаватися в П’ЯТИ формах:

  • у вигляді графічного профілю, що вказує значення факторів;
  • у вигляді колових діаграм (у тесті подаються дві діаграми: діаграма "векторів кар’єрного розвитку" та діаграма "типів кар’єри");
  • у вигляді подібних профілів (найбільш близьких досліджуваній особі позицій та напрямів діяльності/розвитку з підбиттям підсумків у подібних профілях за всіма шкалами);
  • у вигляді текстових повідомлень-інтерпретацій за кожною шкалою тесту;
  • у вигляді табличних даних, до яких уміщені сирі бали, стени, а також процентилі (відсоток від виборки стандартизації).


Показники за окремими шкалами тесту "Профкар’єра-UA" утворюють так званий факторний профіль, який є, по суті, індивідуальним психологічним портретом досліджуваної особи. Факторний профіль порівнюється з "ідеальними" профілями різноманітних ділових позицій і напрямів діяльності, найбільш розповсюдженими на ринку праці. Усього в тесті закладено близько 60 таких напрямів і позицій, найбільш розповсюджених і потрібних на ринку праці.

Результати порівняння подаються у вигляді найбільш близьких за профілем ділових позицій з відповідними коефіцієнтами подібності (цілковита подібність - 1) спочатку за кожним блоком. Потім програма формує інтегральний список позицій, комплексно оцінюючи результати за всіма аналізованими тестовими блоками. У результаті людині підбирають близько 12 конкретних напрямків розвитку (позицій), які найбільше відповідають їй за всіма параметрами.

Окремо методика дозволяє розрахувати профіль досліджуваної особи в Системі Компетенцій. Система компетенцій автоматично вбудована в батарею "Профкар’єра-UA", і, після проходження досліджуваною особою всього тесту, Ви можете опрацювати її результати та отримати її профіль за 11 компетенціями: лідерство, мотивація досягнень, стресостійкість, орієнтація на клієнта, комунікабельність, командність, організованість, лояльність, гнучкість, комплексне вирішення проблем, орієнтація на розвиток. Ця система особливо ефективна при використанні методики "Профкар’єра-UA" з метою відбору працівників на конкретні вакансії, адже дозволяє швидко й з високим ступенем точності відібрати необхідних кандидатів за ключовими критеріями вакансії, у ролі яких можуть виступати компетенції.

У тесті "Профкар’єра-UA" реалізована можливість отримати додатковий звіт за блоком "Розвиток". Цей блок містить список тренінгових програм, які рекомендуються людині, виходячи з отриманих нею результатів тестування. Дані тренінгові програми можуть бути корисними як з точки зору особистісного розвитку, так і для удосконалення навичок та якостей, необхідних у подальшій роботі.     

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТА ПСИХОМЕТРИЧНІ ПАРАМЕТРИ

Методика "Профкар’єра" розроблена в 2006 році групою співробітників ЦТР "Гуманітарні технології": Алтуховим В.В, Серебряковим О.Г. і Орловою Є.В.

До складу "Профкар’єри" увійшли апробовані методики, які добре зарекомендували себе в роботі Центру: ЖУ-2 (життєві установки), Позиція-2 (інтереси), ТІПС-5 (діагностика інтелекту), ТІМ2 (мотивація) та ТОП-ЮНІТ (особистість). Методика ТОП-ЮНІТ, заснована на типології Юнга, крім 4 основних шкал, була доповнена шкалою "домінантність" для вимірювання управлінського потенціалу людини. Усі методики, що використовуються в "Профкар’єрі", пройшли психометричну перевірку та мають необхідні для використання параметри.

Нові версії методики були створені з урахуванням накопиченого досвіду консультацій з "Профкар’єри", а також з урахуванням зауважень і пропозицій з боку користувачів даної методики. У подальших версіях методики був реалізований новий дизайн звіту, запроваджена така можливість, як обробка результатів досліджуваної особи в компетенціях (система компетенцій), додано новий блок "розвиток", який дозволяє рекомендувати різноманітні тренінгові програми. Також був суттєво оновлений список подібних профілів та модифіковані два тестових блоки (інтелект і мотивація), що дозволило суттєво скоротити час на тестування.

Шкала тесту

Середній коефіцієнт за блоком

Блок "Життєві установки"

0,60

Блок "Інтереси"

0,74

Блок "Здібності"

0,53

Блок "Мотивація"

0,70

Блок "Особистість"

0,78

Версії методик "Профкар’єра-UA" випущені в 2016 році на базі методики "Профкар’єра 2.3". Методики "Профкар’єра-UA" апробовані та  стандартизовані для роботи на території України у двох версіях –  українською та російською мовами.

Розробники двох версій методики "Профкар’єра-UA" - О.Г.Шмельов, О.Г.Серебряков, В.В.Алтухов, Є.А.Орлова, О.Н.Кононов, Т.М.Руденко.


Апробація та стандартизація проходили в два етапи. На першому етапі питання методики "Профкар’єра 2.3" були перекладені українською мовою й апробовані на двох виборках – російськомовна версія на виборці 280 респондентів (основна мова - російська), україномовна версія   - 200 респондентів (основна мова - українська). Обидві версії містили в собі банк із 325 питань. За отриманими даними було проведено розрахунок показників внутрішньої валідності, труднощів і дискримінативності пунктів, надійності-узгодженості шкал. За підсумками аналізу частину пунктів було скореговано й розроблено нові версії "Профкар’єра-UA" за 330 пунктами в кожній.

 

Середні показники надійності-узгодженості за блоками тесту

Профкар’єра UA (варіант російською мовою)

Профкар’єра UA (варіант українською мовою)

Цінності та установки

0,57

0,59

Кар’єрні інтереси

0,72

0,68

Здібності

0,60

0,53

Мотивація

0,69

0,65

Особистісні якості

0,75

0,71

 

Зазначені версії були апробовані на виборках респондентів за тим же принципом, що і в першій хвилі дослідження, і продемонстрували достатні показники якості. Ці виборки також стали виборками стандартизації, на яких були розраховані норми методики.

 

Характеристика виборки

Профкар’єра UA (варіант російською мовою)

Профкар’єра UA (варіант українською

мовою)

Виборка

583

236

% чоловіків

38%

53%

Середній вік+/-ст.відхилення

31+/-8

24+/-7

Надішліть нам заявку на тестування і консультацію

Місто