Питання й відповіді про профорієнтацію

Шановні батьки, вибір професії – відповідальний крок у житті Ваших дітей. Тому дуже важливо, що на шляху самовизначення вони не одні, що поруч є ми, ті, хто завжди підтримає й допоможе. Це надасть дітям упевненості у своїх силах! У цьому розділі ми коротко розповімо про профорієнтацію. Сподіваємося, що інформація буде Вам корисною.

Профорієнтація – це уміння орієнтуватися у світі професій і вірно оцінювати свої можливості, приймати виважені рішення й адаптуватися до вимог сучасного ринку праці.

 • Темперамент и выбор профессии
  Темперамент і вибір професії

  Усім відомі чотири основні типи темпераменту - холерик, сангвінік, меланхолік і флегматик. На думку вчених, темперамент пов'язаний з особливостями нервової системи людини, тому вважається його вродженою властивістю. Змінити свій темперамент досить складно - а значить, простіше й правильніше навчитися враховувати власні здібності як в процесі навчання, так і при виборі професії.

  Щоб визначити тип темпераменту, розроблені спеціальні тести, їх нескладно знайти в Інтернеті або в шкільного психолога. Для того щоб хоча б приблизно уявити, який у вас тип темпераменту, потрібно ознайомитися зі словесними портретами кожного типу й «приміряти» їх на себе. Якщо вам складно самому визначити свій тип темпераменту, попросіть допомоги у друзів або батьків. Який же з чотирьох описаних темпераментів найбільше властивий вам?

 • Пройшли тестування, Отримали консультацію за результатами тесту “профорієнтатор-ua”. Що робити далі?

  Після консультації ви зможете:

  1. Визначити інтереси, здібності та особистісні якості.
  2. Побачити, які професії вам відповідають.
  3. Правильно визначити профільний напрямок навчання в школі (лінгвістичний, математичний, історичний тощо).
  4. Решить: продолжать обучение в школе либо поступать в колледж или техникум.
  5. Визначити, яку спеціальність обрати у виші відповідно до професії.
  6. Підібрати тренінги для особистісного розвитку.
 • Тест на визначення професії допоможе зробити правильний вибір

  Вибір майбутньої професії є одним із найскладніших питань, яке постає перед кожною людиною. Легковажне ставлення до цього процесу, сподівання на те, що все «складеться якось саме собою», у майбутньому може обернутися серйозною життєвою трагедією, стати причиною особистого невдоволення, нереалізованості в житті.

 • Профорієнтация на різних етапах професійного розвитку

  У таблиці подаються рекомендації щодо профорієнтаційної допомоги на різних етапах професійного розвитку й визначення основних побажань і очікувань клієнтів стосовно профконсультанта.

 • Які спеціалісти можуть надавати профорієнтаційну допомогу тим, хто обирає свій шлях?

  Здебільшого, відсутність чіткого уявлення про реальні можливості фахівців в галузі профорієнтаційної роботи здатна створити багато хибних думок. В короткому огляді ви дізнаєтеся, чим може зарадити фахівець при виборі професійного майбутнього.

 • Які тести ми застосовуємо в профорієнтації та кар’єрному консультуванні?

  У профорієнтаційній роботі ми застосовуємо комп’ютерні діагностичні комплекси тестування, методики, розроблені тестологами Центру тестування й розвитку "Гуманітарні технології" при МДУ ім. М.В. Ломоносова. Тести щорічно оновлюються: проводиться перевірка якості, оновлюються норми, поповнюються списки професій, здійснюється корекція банку питань. Норми розроблені для різних вікових груп.

 • Можливі причини труднощів при виборі професії

  При виборі профіля або в професійному самовизначенні необхідно враховувати численні фактори, адже обираючи професію, ми здебільшого вибираємо й життєвий шлях.

 • Профорієнтаційна робота в школі: основні переваги застосування комплексу «Профорієнтатор - UA» для середніх і вищих навчальних закладів

  Профорієнтація являє собою системну й багатоступеневу допомогу учням середніх шкіл та вищих навчальних закладів, доступну протягом усього періоду становлення особистості. У профорієнтаційній роботі центр «Гуманітарні технології» використовує такі підходи: інформаційний, діагностико-консультаційний, розвиваючий, активізуючий.

 • Що ж таке профільна освіта?

  Створення профільних класів в старшій школі спрямоване, перш за все на те, щоб якомога правильніше спрямувати школярів в майбутню професію.
  Вказати учневі правильний освітній шлях та зорієнтувати на усвідомлений і відповідальний вибір свого майбутнього.

 • Вибір професійного шляху- життєво важливе рішення для молоді

  Автор: Шаповалов В.А.
  Джерело: http://www.temenos.com.ua
  Вибір професійного шляху - життєво важливе рішення для молоді // Газета ХХІ Століття. 18 липня 2012, №55 (1067)

 • Професійні проби – це корисний практичний досвід!

  Професійна проба – це набуття практичного досвіду в конкретному виді професійної діяльності. Це можливість зіставити свої наміри з обраною професією, оцінити, якими компетенціями варто оволодіти для своєї успішної самореалізації в обраній професійній галузі.

 • Профорієнтаційна екскурсія – краще один раз побачити, ніж сто раз почути.

  Якщо діти будуть заздалегідь знати про екскурсію, її значення, тему, мету відвідування, а також про майбутнє підведення підсумків профорієнтаційної екскурсії, це допоможе їм більш відповідально поставитися до екскурсії...

 • Декілька секретів успішного складання ЗНО та вступу до вишу

  «У бігу в мішках перемагають не ті, хто добре бігають, а ті, хто добре бігають в мішках».
  Декілька практичних порад, як не розгубитися на тестуванні та отримати саме ті бали, на які Ви заслуговуєте, а може бути, навіть вищі.

 • Професійний план, або як скласти план успішної кар’єри?

  Насправді все дуже просто. Спробуйте уявити свою професійну діяльність в найближчі декілька років та у віддаленому майбутньому. Ви повинні для себе чітко відповісти на такі питання: «Чим займатися? Ким бути? На кого рівнятися? Який внесок зробити в розвиток суспільства?» Декілька практичних порад:

 • Можливі причини труднощів при виборі професії

  При виборі профіля або в професійному самовизначенні необхідно враховувати численні фактори, адже обираючи професію, ми здебільшого вибираємо й життєвий шлях.

 • Проблемы и перспективы развития профориентации на современном этапе

  Социально-экономические преобразования, демократизация и гуманизация усилили интерес общества к проблеме самореализации и самоактуализации личности, где профессиональная деятельность занимает особое место. При переходе к информационному обществу изменяются потребности и структура рынка труда, рынка специалистов, в том числе и квалификационные требования к ним.

 • Профорієнтаційний тренінг як постдіагностичний метод роботи з підлітками

  Психологічна діагностика - необхідний етап профорієнтаційної роботи, з його допомогою психолог виявляє здібності підлітка, особливості його особистості та сфери інтересів. Однак робота з клієнтом не обмежується тільки діагностикою, визначенням того, що вже існує. За результатами тестування та під час бесіди з психологом-консультантом з'ясовуються слабкі й сильні сторони підлітка, визначаються проблемні області, з якими варто працювати. І для деяких підлітків робота з психологами нашого Центру тестування і розвитку триває на тренінгу.

 • Як визначитися із спеціальністю у виші?

  Вибір професії містить у собі багато чинників, насамперед: ким бути, до якої соціальної групи належати, який стиль життя обрати, які цілі визначити для себе в майбутньому.

Надішліть нам заявку

За попереднім записом, в суботу та неділю теж працюємо.

Адреса нашого офісу: Україна, м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 10, поверх 2, офіс 5.
Ми знаходимося в 5-7 хвилинах ходьби від метро Лівобережна. Є зручні місця для паркування автомобілів. Усім нашим клієнтам надаємо безкоштовний доступ до мережі Інтернет (WiFi).

Схема проїзду