Професійні проби - це корисний практичний досвід!

Професійні проби

Професійна проба як спосіб самовизначення у виборі професії

««Інтерес формується в реальній справі — поки не спробуєш, не зрозумієш, твоє це чи ні...»», Г. В. Резапкіна

Що таке професійна проба?

Професійна проба – це набуття практичного досвіду в конкретному виді професійної діяльності. Це можливість зіставити свої наміри з обраною професією, оцінити, якими компетенціями варто оволодіти для своєї успішної самореалізації в обраній професійній галузі.

Як відбувається професійне самовизначення?

Щоб скласти загальне уявлення про професії та важливі особисті якості, можна використовувати різноманітні джерела: книжки, телебачення, кіно, екскурсії на підприємства тощо. Окресливши перші кроки на шляху опанування обраною професією, пройти рольову практику - професійну пробу. Спробувавши себе в різних видах професійної діяльності, підлітку значно легше визначити саме ту професію, яка найбільше відповідає його інтересам, здібностям та можливостям, вибрати найближчу життєву перспективу та уникнути наслідків невірного вибору професії.

Як вибрати?

Важливо випробовуватись в найрізноманітніших видах діяльності: спорті, літературі, мистецтві, науці, у шкільних гуртках та секціях, музичних школах тощо - в тому обсязі й на тому рівні, на якому це можливо. Створити в процесі навчальної діяльності продукт — індивідуальний або груповий проект, провести дослідження і т.д. Завдання можуть охоплювати різні галузі знань: фізики, математики, економіки та інших областей. Взяти участь в імітаційних іграх, тренінгах, котрі допоможуть визначитись у виборі подальшого шляху свого розвитку, а, відповідно, самовизначення в житті.

Рекомендовані посилання:

Профорієнтація школярам та абітурієнтам 13 - 18 років

Надішліть нам заявку на тестування і консультацію

Місто