Профорієнтаційна екскурсія - краще один раз побачити, ніж сто разів почути

Профорієнтаційна екскурсія

Профорієнтаційна екскурсія

Під час екскурсії школярі знайомляться з представниками різних професій. Величезний емоційний вплив на підлітка мають безпосередні контакти з представником професії, захопленим своєю справою. Тому однією з ефективних форм ознайомлення з різновидами праці є екскурсії. Отримана інформація дозволяє активізувати професійне самовизначення школярів, розвивати пізнавальну активність та розширювати кругозір про світ професій. 

Підготовка до екскурсії

Якщо діти будуть заздалегідь знати про екскурсію, її значення, тему, мету відвідування, а також про майбутнє підведення підсумків профорієнтаційної екскурсії, це допоможе їм більш відповідально поставитися до неї. Рекомендуємо обговорити заздалегідь план спостережень: за чим спостерігати, у якій послідовності, з якою метою, що взяти із собою (записники, папір для замальовок, ручки, олівці, фотоапарат тощо). Домовитися про терміни та форми підведення підсумків: план звіту, написання творів, рефератів, опис професій, випуск стінгазет тощо. Навички аналізу допоможуть їм розібратись у складному світі професій та обрати мотивовано та обґрунтовано потрібну галузь трудової діяльності.

Профорієнтаційні тематичні екскурсії

Ми рекомендуємо тематичні екскурсії, котрі проводяться з метою всебічного ознайомлення з певними професіями. Групи формуються за інтересами. Профорієнтаційна тематика екскурсій планується за конкретною тематикою. В основній частині екскурсії школярі спілкуються з провідними представниками тієї чи іншої професії. Проводяться бесіди, ігри, міні-тренінги, у процесі яких розкривається зміст тієї чи іншої професії: зміст діяльності спеціаліста; вимоги, що ставляться професією до особистісних якостей людини та можливими протипоказаннями до праці; плюсами та мінусами професійної діяльності; прикладами успішного опанування професією; перспективою кар’єрного або професійного зростання; зв’язком з іншими спеціалістами; потребою в кадрах у регіоні, країні.

Рекомендовані посилання:

Профорієнтация на різних етапах професійного розвитку

Профорієнтація школярам та абітурієнтам 13 - 18 років

Надішліть нам заявку на тестування і консультацію

Місто