Як не розгубитися при складанні ЗНО. Декілька практичних порад
Довузівська підготовка – це можливість створити міцний фундамент для успішного навчання у вищому навчальному закладі.
Її організує факультет довузівської підготовки при вищому навчальному закладі. Майбутнім студентам надаються різноманітні форми поглиблення знань.
Курси довузівської підготовки дозволяють отримати фундаментальні знання з конкурсних профільних предметах. Заняття піднімуть рівень підготовки до вимог, що ставляться до абітурієнтів при здачі ЗНО або вступі до вишу при внутрішніх вступних випробуваннях. При навчанні на підготовчих курсах є можливість підготуватися до вступу одразу в декілька вищих навчальних закладів, що дозволяє зекономити часові та фінансові затрати.
Декілька секретів успішного складання ЗНО й вступу до вишу:
- Ваше бажання вчитись, набувати вищу освіту.
- Пройти психологічну та педагогічну діагностику.
Психологічна діагностика допоможе визначити Ваші здібності - сильні та слабкі сторони, також інтереси та особисті якості. Педагогічна діагностика допоможе визначити наявні знання за конкурсними профільними предметами, забезпечить індивідуальний підхід при розробці програми підготовки до ЗНО. - Підготовку повинні здійснювати висококваліфіковані викладачі.
Завдяки залученню висококваліфікованих викладачів вищих навчальних закладів, що є експертами з підготовки до ЗНО та внутрішніх вступних іспитів, випускники підготовчих курсів отримують можливість успішно здати ЗНО і вступні іспити вишу. - Проходження підготовчих курсів саме в тому навчальному закладі, до якого ви збираєтесь вступати.
Які існують форми підготовчих курсів?
Найбільш розповсюдженими формами підготовки є вечірня, денна та заочна.
Корисна інформація.
Абітурієнти, що закінчили школу до 2008 року, мають право вибирати - проходити тестування ЗНО або складати вступні (внутрішні) іспити вишу.
«У бігу в мішках перемагають не ті, хто добре бігають,
а ті, хто добре бігають в мішках».
Позаду тривала, виснажлива підготовка до випускних іспитів та ЗНО. Ви вже багато знаєте й можете легко розв’язати задачу будь-якої складності. А відповіді на питання за всіма предметами просто «відскакують у Вас від зубів». Але це в спокійній, звичній для Вас обстановці. А якщо уявити себе в екстремальній ситуації? Чи вмієте ви сконцентруватися й прийняти швидко вірне рішення? Адже ЗНО це і є та екстремальна ситуація, у якій Вам належить приймати швидке й вірне рішення.
Тому ми хочемо Вам дати декілька практичних порад, як не розгубитися на тестуванні й отримати саме ті бали, на які Ви заслуговуєте, а можливо, навіть вищі.
Настав час «Ч»? Головне, не хвилюйтеся!
1. Уважно слухайте вказівки організаторів.
Уважно слухайте вказівки організаторів про те, як правильно заповнити бланк. Якщо хочете щось спитати, не вигукуйте з місця, а підніміть руку.
Питання не повинні стосуватися змісту завдань, на них Вам ніхто не відповість.
2. Почніть з розв’язання легких завдань.
Не намагайтеся розв’язувати завдання по порядку. Прочитайте всі завдання та виберіть з них ті, відповіді на які Ви знаєте та відповідайте на них.
Відповідаючи на легкі питання, Ви заспокоїтесь і до Вас повернеться впевненість у собі. Вам буде легше зосередитися на складних питаннях.
3. Логіка побудови тестових завдань.
Дуже уважно читайте завдання до кінця. Не намагайтеся зрозуміти, що від Вас вимагають по перших фразах. Ви ризикуєте «додумати» завдання, а значить, невірно його розв’язати.
Якщо Вам потрапило питання, відповідь на яке Ви не знаєте, дійте шляхом логічного виключення. Коли Ви виключите варіанти, які точно не підходять, у Вас залишиться менше варіантів, з яких потрібно вибрати вірну відповідь, а це вже простіше.
Зверніть увагу на те, що завдання може мати декілька вірних відповідей.
4. Ваша інтуїція.
Не залишайте питання без відповідей (адже це 0 балів). Якщо час спливає до кінця, а у Вас залишились питання, на які Ви не відповіли, прислухайтеся до своєї інтуїції й відповідайте навмання. Завжди є шанс «влучно попасти», а значить, отримати якійсь бал за свою відповідь.
5. Користуйтесь чернетками.
Пишете твір.
Зверніть увагу на те, що саме Вас просять зробити: пояснити, порівняти, обговорити, оцінити. І відповідь будуйте відповідно до цього прохання: пояснюйте, порівнюйте, обговорюйте, оцінюйте. На жаль, саме неуважність, здебільшого, призводить до невірних відповідей та до втрати часу на їх виправлення.
Продумайте свою відповідь.
Випишіть на чернетку ті фрази, котрі спадають Вам на думку (стосовно теми твору). Можна – врозсип, безладно. Потім зберіть їх у логічному порядку та запишіть ще раз на чернетку, уже як відповідь.
6. Пишіть по суті.
У Вас обмежений час і простір. Пишіть по суті – твердження та підтвердження цього твердження. Не пишіть складними реченнями – ризикуєте заплутатися в знаках (а це зменшує кількість можливих балів).
7. Перевіряйте написане.
Слідкуйте за помилками та правильністю розставлених знаків.
8. Рекомендуємо відвідати тренінг "Складання іспитів".
Ви навчитеся впевненій поведінці при складанні іспитів (заліків, контрольних робіт, при відповідях біля дошки). Вивчайте типи вчителів і форми взаємодії з ними. Навчіться релаксаційним вправам. Що їсти? Як одягатися? Дізнаєтеся маленькі таємниці успіху!
Надішліть нам заявку на тестування і консультацію
- Тел.: +380 44 232 32 14
- Моб.: +380 67 233 32 10
- Моб.: +380 50 380 12 14
- E-mail: info@proforientator.com.ua
- Skype: info@proforientator.com.ua