Професійний план, або як скласти план успішної кар’єри?

Професійний план, або як скласти план успішної кар’єри?

Найкращий спосіб передбачити своє майбутнє – це створити його. Стівен Кові

Насправді все дуже просто. Спробуйте уявити свою професійну діяльність в найближчі декілька років та у віддаленому майбутньому. Ви повинні для себе чітко відповісти на такі питання: «Чим займатися? Ким бути? На кого рівнятися? Який внесок зробити в розвиток суспільства?»

Декілька практичних порад: 

  • особистий професійний план повинен бути добре й усебічно продуманий;
  • до складеного професійного плану потрібно періодично звертатися;
  • по мірі поглиблення інтересів і досвіду практичної діяльності, план буде змінюватися, ставати ближчим до реального життя;
  • продумайте для себе запасні варіанти професійного становлення;
  • крім роботи, у нас є ще дві важливі сфери: сім’я і дозвілля.
Ви готові прикласти всі свої зусилля для реалізації наміченого плану? У цьому разі… Крок за кроком, оцініть реально свої можливості!

Спробуйте зрозуміти, що дійсно Вам цікаво! Де Ви могли б працювати, дізнайтеся про зміст цікавої професії, умови роботи, плюси й мінуси, перспективи професійного та кар’єрного зростання.

Коментар: люди, котрі змінюють професію, шукають те, що їм цікаво!

Зіставте свої індивідуальні особисті риси з вимогами професії, а також, чи є у Вас здібності до цієї професії, чи дозволить стан здоров’я  здійснювати такий вид діяльності.

Коментар: деякі професії вимагають серйозного профвідбору. Ми знаємо випадки, коли отримавши освіту, випускники не змогли отримати роботу через профнепридатність.

У яких вузах можна отримати потрібну освіту? Проаналізуйте переваги та недоліки різних шляхів здобуття загальноосвітньої та професійної підготовки.   

Коментар: виш  – це територія можливостей, де можна отримати цінний життєвий досвід, a не лише довгоочікуваний диплом. 

Де і як можна спробувати свої сили, отримати практичний досвід і необхідні навички? Як підвищувати професійну майстерність.

Коментар: Ви повинні формувати та розвивати в собі ті професійні якості, які знадобляться Вам у Вашій майбутній професії. У Вас буде більше можливостей для працевлаштування.

З’ясувати: які професії користуються попитом на ринку праці в цілому, а також у регіоні, де ви збираєтеся працювати.

Коментар: часи міняються, цікавтеся економічною, політичною та іншими сферами нашої держави та інших країн. 

Пам’ятайте про труднощі.

Пам’ятайте про труднощі, з якими ви можете зустрітися на шляху до своєї мети. Це допоможе Вам уникнути непотрібних розчарувань та невизначеності. Обов’язково шукайте способи подолання перешкод, що заважають досягти мети.

Надішліть нам заявку на тестування і консультацію

Місто