Тест на визначення професії допоможе зробити правильний вибір

Тест на визначення професії

Вибір професії - це важливо!

Вибір професії є одним з найскладніших питань, з якими стикається кожна людина на своєму життєвому шляху. Легковажне ставлення до цього процесу й сподівання на те, що «все складеться якось само собою», у майбутньому можуть стати причиною особистої незадоволеності й нереалізованості. Робота до душі, що відповідає покликанням і схильностям людини, дає відчуття щастя й наповненості життя.

Як вибрати професію?

Для правильного вибору професії важливо врахувати й зважити багато факторів, прагнення лише до грошей і кар'єрного росту може завести в глухий кут. Адже улюблена професія передбачає й творчу реалізацію, і натхнення. Безумовно, вчорашньому школяреві дуже складно прийняти рішення, від якого залежатиме його подальша доля. У дитинстві все було простіше: на питання: «Ким ти станеш, коли виростеш?» - можна було сміливо відповісти: «Акторкою, продавцем іграшок або водієм тролейбуса». Усе це викликало в батьків усмішку й розчулення. Однак, чим ближче закінчення школи, тим серйозніше й більш актуально звучить питання: «Ким стати?» Добре, якщо у Вас є мрія і Ви точно знаєте, що хочете бути музикантом або, припустімо, лікарем. Але далеко не всі люди до 17-18 років встигають повною мірою розкрити свої здібності й таланти. Деякі просто не розуміють, як вибрати професію, враховуючи свої схильності та захоплення. Саме для того щоб вчорашній випускник зробив правильний вибір, оцінив свої перспективи й усвідомив реальні можливості, і існують тести на профорієнтацію.

Чого робити не слід

Що категорично не прийнятне при виборі майбутньої професії або місця навчання? Перш за все, це коли випускники обирають місце подальшого навчання за принципом «за компанію», «куди візьмуть» або «як вийде». Пам'ятайте, що без Вашої активної участі нічого само собою не відбудеться, а професія, яка найбільш відповідає кращому другові, Вам може бути просто протипоказана. Не варто розглядати в якості серйозних аргументів: «цей виш ближче за все від дому», «там навчається багато дівчат (хлопців), мені легше буде знайти собі пару», «тут уже навчаються двоє моїх друзів, з ними буде веселіше».

Не варто покладатися й на популярність професії, адже ринок праці постійно змінюється. Якщо Ви вирішите вчитися, наприклад, на програміста тільки тому, що «вони добре заробляють», але при цьому абсолютно далекі від усього, що пов'язано з комп'ютерами, Вас чекає розчарування.

Не можна потурати батькам: вони далеко не завжди точно знають, що краще для їх дитини. Звичайно, не так просто йти наперекір родині, яка вважає, що треба йти в економісти, а професія дизайнера - це не серйозно. Або заперечувати татові, який упевнений, що Ваше бажання бути режисером - просто примха, а треба йти в інженери. Необхідно пам'ятати, що при виборі професії бажання або вимоги близького оточення краще оцінювати критично, адже працювати за обраною спеціальністю доведеться саме Вам, а не родичам, яким ця професія сподобалася.

Про що важливо не забувати

Треба пам'ятати, що багато професій передбачають наявність певних фізичних параметрів: стану здоров'я, витривалості, наявності фізичних навантажень - усе це необхідно врахувати, оцінюючи свої реальні можливості. Вибираючи собі майбутнє заняття, не забувайте, що краще за все виходить та робота, яку по-справжньому любиш.

Для початку перерахуйте професії, які Вам подобаються, після цього спробуйте визначитися з побажаннями до своєї майбутньої спеціальності, уявіть своє майбутнє. Щоб краще розібратися у своїх схильностях і талантах, не пошкодуйте часу і пройдіть тест на майбутню професію!

У процесі тестування корисно згадати, які моменти у Вашому житті викликали у Вас відчуття щастя й задоволеності? З яким заняттям це було пов'язано? Подумайте, на якій роботу Ви будете робити саме це? Проаналізуйте Ваші побажання й очікування від професії - наскільки вони дійсно важливі для Вас?

Зіставте професії, які Вам найбільше до вподоби, з Вашими особистими якостями й визначте найбільш відповідне для себе заняття. Після цього бажано порадитися з батьками, друзями, педагогами, оцінити їхню думку, їх аргументи «за» або «проти» Вашого вибору.

Якщо Ви все-таки не впевнені чи Вам з якихось причин складно зорієнтуватися в строкатому світі професій, скористайтеся послугами наших психологів і пройдіть тест на визначення професії.

Вибір професії у дорослому житті

Буває так, що виш давно залишився позаду й навіть складається начебто цілком успішна кар'єра. Але Ви не отримуєте задоволення від роботи, Вам здається, що життя проходить повз Вас. Ви розмірковуєте про те, щоб усе кинути й спробувати себе в новій професії, але Вас лякає невизначеність? Раптом нова спеціальність виявиться знову «не тим»? Більше того - отримати другу вищу освіту не так-то просто: це коштує грошей, доведеться робити перерву в кар'єрі. Якщо ж у Вас уже є сім'я, проблема зміни професії викликає ще більші труднощі. Хочеться з кимось порадитися, але з ким? Поради друзів і сусідів тут не допоможуть, краще всього звернутися до фахівців з профорієнтації. Тести на визначення професії та консультування професійного психолога дозволять Вам прийняти найбільш правильне рішення.

Ми рекомендуємо:

Надішліть нам заявку на тестування і консультацію

Місто